Skip to content
دو دوست‌دختر که عینک آفتابی زده‌اند و با هم می‌خندند.

5 ترفند و رهنمود ویژه بعد از شستشو

نحوه مراقبت بهتر از موها بعد از هر بار شستشو


 

خوب، شامپوی مناسب را خریداری و دستورالعمل‌های مربوط به شستشوی صحیح موها را رعایت کرده‌اید. اما موهای شما هنوز هم فاقد درخشش مطلوب است؟ به احتمال زیاد، به این دلیل که اقداماتی که بلافاصله بعد از شستشو لازم است را انجام نداده‌اید. به عنوان مثال، عقل سلیم حکم می‌کند که بعد از شستن موها، باید اجازه دهید با هوای طبیعی خشک شوند؛ اما اگر اول پیچ‌خوردگی موها را برطرف نکنید، ممکن است زمانی که موها خشک می‌شوند، وزکرده و نامرتب به نظر برسند. برای اجتناب از اشتباهات فاحش، در اینجا 5 رهنمود سریع ارائه شده که حتماً باید بعد از شستشوی موهای خود رعایت کنید!

 
 • 1

   

  بعد از هر شستشو، اولین کاری که معمولاً انجام می‌دهید این است که حوله را روی آن بکشید تا آب موها گرفته شود، یا حتی حوله را دور سر می‌پیچید تا برای مدتی باقی بماند. این کار کاملاً اشتباه است. به جای آن، باید موهایتان را با ملایمت خشک کنید و به جای پیچیدن حوله به دور سر، باید آن را برای مدتی به گونه‌ای روی سر قرار دهید که شل باشد و آویزان گردد تا موها به تدریج خشک شوند. 

 • 2

   

  سپس مقداری حالت‌دهنده یا سرم موی ملایم را استعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که بعد از شستشو، رطوبت لابلای موهای شما باقی می‌ماند. این کار به رفع آسان پیچ‌خوردگی موها نیز کمک می‌کند، به ویژه اگر موها بلند باشند.

 • 3

   

  با استفاده از یک شانه دارای دندانه‌های عریض، موهای خیس خود را شانه و پیچ‌خوردگی‌های آن را رفع کنید. و بر عکس مواقع عادی که موهایتان را از بالا به پایین شانه می‌کنید، آنها را در جهت مخالف شانه کنید. به این ترتیب، خیلی راحت‌تر می‌توانید گره‌های مو را رفع کنید، و از پیچ‌خوردگی بیشتر موها پیشگیری نمایید.

 • 4

   

  هنگام حالت دادن به موهای خود، حتماً قبل از استفاده از سشوار یا اتوی مو/فر‌کننده داغ، مقداری سرم محافظ در برابر حرارت را به موهایتان بزنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که ضمن دادن حالت مطلوب به موهای خود، رطوبت آنها را حفظ کنید.

   

 • 5

   

  هنگامی که موهایتان خیس است، آنها را نبندید، زیرا موهای خیس بسیار ظریف و شکننده هستند. اگر نمی‌توانید آنها را آویزان نگه دارید، با استفاده از یک روسری یا کش‌های نرم، آنها را شل ببندید. با رعایت این رهنمودها، مطمئن باشید که موهایتان بعد از هر بار شستشو همان‌ طوری خواهند بود که می‌خواهید و درخششی مضاعف را به شخصیت شما خواهند افزود.

همچنین، جستجو کنید