Skip to content
سه دختر در حال بازی با حباب صابون در هنگام غروب

حالت‌دهی و مراقبت!

حالت‌دهی مو برای داشتن موهایی شاداب‌ترآیا بعد از شستن موهای خود با شامپو، به آنها حالت می‌دهید؟ خیر؟ باید بگوییم که این شایع‌ترین اشتباه در مراقبت از مو است!


حالت‌دهی یکی از مراحل بسیار مهم در مراقبت از مو است. در حقیقت، یکی از اساسی‌ترین آنها است! این عملی کلیدی برای داشتن موهایی نرم، لطیف و مرتب است. 

حالت‌دهنده هر رشته از موهای شما را سالم نگه می‌دارد و به درخشش و رطوبت طبیعی آنها می‌افزاید! مهم نیست چه نوع موهایی دارید - در هر حال، باید آنها را حالت‌دهی کنید. و البته باید آنها را درست حالت‌دهی کنید. و شاید بپرسید چگونه باید از حالت‌دهنده استفاده کنید؟ ما یک سری رهنمودها و مراحل را برای شما تدوین کرده‌ایم که رعایت آنها برای داشتن موهایی شاداب و سالم ضروری است! 


• انتخاب حالت‌دهنده مناسب: بعد از تشخیص نوع موی خود، لازم است جهت دستیابی به نتیجه مطلوب، از حالت‌دهنده مخصوص موی خود استفاده کنید.

یکی از مجموعه حالت‌دهنده‌های سان‌سیلک که برای هر نوع مویی طراحی شده است را انتخاب کنید.


• شروع از نوک موهای خود: عمر نوک مو بیشتر از عمر قسمت نزدیک به ریشه آن است و به همین دلیل به توجه بیشتری نیاز دارد.  

یکی از اشتباهات شایع این است که حالت‌دهنده، مانند شامپو، روی پوست سر مالیده شود.

اما در حقیقت انتهای مو باید به طور منظم مرطوب شود تا سالم بماند. متأسفانه، ما اغلب از این بخش از مو غافل می‌شویم.


• پوست سرتان به حالت‌دهنده نیاز ندارد: وظیفه اصلی حالت‌دهنده مو پوشاندن مو به منظور خواباندن کوتیکول‌های آن است. رنگ کردن و مدل دادن مو با حرارت اغلب پوسته‌های ریزی روی کوتیکول‌ها بر جا گذاشته و موجب کاهش درخشش و لطافت موها می‌شود. بنابراین، وظیفه حالت‌دهنده رفع آسیب‌های ایجاد شده و ترمیم موهای شما با مرطوب‌کننده‌های ضروری است. پوست سر شما به آن نیاز ندارد.


• استفاده در زمان مناسب: معمولاً بعد از شستن موها با شامپو و آبکشی، از آنها آب می‌چکد. حالت‌دهنده در این زمان به درستی روی مو نمی‌ماند. بنابراین سعی کنید بعد از آبکشی، موها را با استفاده از یک حوله نرم با ملایمت خشک کنید و سپس به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از حالت‌دهنده استفاده نمایید. 


• استعمال صحیح: استفاده از انگشتان موجب می‌شود حالت‌دهنده به انتهای موهای شما برسد. حتی می‌توانید از یک شانه برای انجام درست و دقیق این کار استفاده کنید. بعد از انجام این کار، حداقل 3 دقیقه صبر کنید و بعد موها را آبکشی نمایید. 


همچنین، جستجو کنید