Skip to content
دختری در حال لذت بردن از موسیقی روی چمن در حالی که یک دستش را پشت سرش گذاشته است

رهنمودهای ویژه مراقبت طبیعی از مو

رهنمودهای طبیعی برای داشتن موهایی سالم‌تراگر مبلغ هنگفتی صرف خرید محصولات مراقبت از مو و مراجعات مکرر به سالن‌های آرایش به منظور افزایش درخشش موهای خود کرده‌اید، اما همچنان موهای شما بی‌روح و فاقد درخشش لازم است، پس درست همین جا توقف کنید! ما رهنمودهایی را در خصوص شستشوی طبیعی مو با ترکیبات موجود در آشپزخانه منزل شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید درخشش را به موهای خود باز گردانید. برای سفر به دنیای ترکیبات طبیعی آماده‌اید؟


• اگر مشکل خشکی مو است، گزینه‌های متعددی در آشپزخانه شما موجود است که می‌توانید از بین آنها یکی را به عنوان راه‌حل انتخاب کنید. می‌توانید قبل از شستن موها، از ماسک موی تهیه شده از پوره آووکادو استفاده کنید یا روغن نارگیل را به آنها بمالید تا دوباره صاحب موهایی نرم و کاملاً هیدراته شوید.


• تخم‌مرغ منبعی سرشار از پروتئین برای بدن و موی شما است. موهای خود را حداقل یک بار در هفته با این ماده غذایی فوق‌العاده حالت‌دهی کنید تا شاهد موهایی شکیل و در عین حال سالم‌تر باشید. استفاده منظم از زرده تخم‌مرغ می‌تواند به رفع موخوره، افزایش حجم مو، و حتی رشد بهتر مو کمک کند.


• یکی دیگر از ترکیبات شگفت‌انگیز شستشوی مو که قطعاً در آشپزخانه خود خواهید یافت سرکه است. سرکه به عنوان یک ماده شوینده عالی برای موها عمل می‌کند و موجب زدودن چرک و بقایای سلول‌های مرده پوست سر می‌شود. در عین حال، ضمن مسدود کردن کوتیکول‌ها، رشته موهای شما را تمیز و تقویت می‌کند. برای حصول بهترین نتایج، از آب سرد استفاده کنید.


• اگر در جستجوی یک شامپوی خانگی برای موهای خود هستید، کافی است از جوش‌شیرین خوراکی و سرکه استفاده کنید. نخست، موهای خود را با خمیر جوش‌شیرین (تهیه شده با استفاده از آب) بشویید. سپس، موها را با مخلوط آب و سرکه آبکشی کنید؛ خواهید دید که نتیجه آن موهایی با درخشش خیره کننده خواهد بود.


پس به خاطر داشته باشید: صرفاً به خاطر اینکه می‌خواهید موهایتان ارزش میلیونی داشته باشند، نباید میلیون‌ها تومان خرج آنها کنید. کافی است سری به آشپزخانه خود بزنید و مواد لازم برای مراقبت از موهای خود را درست در منزلتان بیابید!


 • 1

  با ملایمت آنها را بشویید

  شامپو را به مدت 20 ثانیه به ریشه‌ موهایتان بمالید و ماساژ دهید. سپس حالت‌دهنده را در طول موها و نوک آنها استعمال کنید و اجازه دهید 5 دقیقه عمل کند.

 • 2

  کرم مرطوب‌کننده

  دستور تهیه غیر خانگی: کرم‌های درمان‌کننده بهترین محصول برای باز گرداندن آب و مواد مغذی به موهای شما هستند.

 • 3

  در جهت صحیح شانه کنید

  شانه کردن موها از نوک به ریشه مانع از شکستگی مو و موخوره می‌گردد! با استفاده از یک شانه چوبی دندانه‌بلند با وزکردگی مو مقابله کنید.

 • 4

  در حین خواب، از موهای خود محافظت کنید

  برای مقابله با وزکردگی ناخواسته موها، یک روسری ابریشمی یا ساتن را دور آنها بپیچید. می‌توانید از این نوع پارچه‌ها به عنوان روبالشی هم استفاده کنید!