Skip to content
سه دختر که لابلای گل‌های رز روی چمن دراز کشیده‌اند

موهایی به جذابی شخصیت شما

راهنمای سریع رسیدن به موهایی براق و سرشار از سلامت و زندگی

 

اینکه هر روز موهایی سالم داشته باشید عالی نیست؟ موهایی با درخشش خیره‌کننده درست از همان نوعی که در آگهی‌های تبلیغاتی می‌بینید، اما با آغاز هر فصل در زمستان، داشتن موهایی براق و درخشان دشوار می‌شود. زیرا هوای سرد با آسیب رساندن به بافت طبیعی موها، باعث ضعیف و بی‌روح شدن آنها می‌شود. اما جای نگرانی وجود ندارد! ما به شما دستورالعملی را ارائه می‌دهیم که شامل 5 اقدام ساده است که می‌توانید با انجام آنها، حتی در هوای سرد زمستان از موهای براق و درخشان و سرشار از سلامت و زندگی بهره‌مند شوید.

 • 1

  مرحله 1: انتخاب شامپوی مناسب

  هیچ چیزی به اندازه رطوبت کافی در افزایش درخشش مو مؤثر نیست. برای درخشش خیره‌کننده موهای خود از یک شامپوی براق‌کننده سرشار از عناصر مرطوب‌کننده استفاده کنید. شامپوهای فعال‌شونده با حرارت و نیز محصولات فرم‌دهی هم موجب افزایش درخشش موها در حین سشوار زدن خواهند شد. شامپوی Black Shine سان‌سیلک یکی از محصولاتی است که می‌توانید برای افزایش درخشش موهای خود امتحان کنید؛ این محصول با همکاری یکی از متخصصان موی مطرح جهان به نام جمال حمادی تهیه شده است. این شامپوی مخصوص مو، که با Amla Pearl Complex ساخته شده است، گرد و غبار و بقایای سلول‌های مرده را از موهای شما می‌زداید تا درخشش طبیعی آنها آشکار گردد و به شما آن موهای سالمی را هدیه کند که همواره می‌خواستید.

 • 2

  مرحله 2: سالم نگه داشتن موها

  می‌توانید به سادگی و صرفاً با شانه یا برس زدن موهای خود، ظاهری سالم‌تر و درخشان‌تر به آنها ببخشید. یک آرایشگر همیشه توصیه می‌کند که موهای خود را بعد از شستشو، با آب سرد آبکشی کنید تا درخشش آنها افزایش یابد.

  روش دیگر برای برخورداری از رشته موهای براق و درخشان، داشتن یک رژیم غذایی مناسب است. همیشه درباره مزایای یک رژیم غذایی مناسب می‌شنوید، اما آیا از تأثیرات مثبت آن بر روی موهایتان آگاه هستید؟ داشتن یک رژیم غذایی سرشار از چربی‌ (به ویژه ویتامین E) برای برخورداری از موهای درخشان ضروری است. مواد غذایی مثل اسفناج، آجیل، کلم بروکلی، و میوه‌هایی مثل کیوی و پاپایا منابعی غنی از ویتامین E هستند.

 • 3

  مرحله 3: انتخاب محصولات مناسب

  فراورده‌های حاوی پروتئین برای درخشان‌تر کردن موها و بخشیدن ظاهری سالم‌تر به آنها ایده‌آل هستند. همچنین می‌توانید هفته‌ای یک بار برای حالت‌دهی موها و افزایش درخشش انتهای کدر و بی‌روح آنها، از ماسک موی براق‌کننده استفاده کنید.

 • 4

  مرحله 4: حالت دادن به منظور درخشش

  موهای لطیف، صاف و لَخت بهترین ظاهر برای طره‎‌‌های درخشان هستند. و افزون بر این، در حال حاضر محبوب‌ترین سبک مو در کت‌واکینگ است! خشک کردن موها با سشوار، در حالی که نازل سشوار به سمت نوک مو است، و پایان دادن به مرحله خشک کردن با دمیدن هوای سرد تنها روش مدل‌دهی است، و اسپری کردن مقدار کمی براق‌کننده روی موها موجب حفظ حالت و افزایش درخشش آنها خواهد شد. در پایان، مقدار کمی اسپری براق‌کننده استعمال کنید تا حالت موهای شما حفظ و درخشش آنها مضاعف گردد. استفاده از برس مدور در حین سشوار کردن موجب افزایش لطافت فولیکول مو و براق شدن شدید رشته موهای شما خواهد شد.

 • 5

  مرحله 5: درمان‌های خانگی برای کمک

  به عنوان آخرین رهنمود جهت براق شدن مو، باید به کابینت‌های آشپزخانه خود یورش ببرید. سرکه، توت‌فرنگی، و مایونز نیز برای افزایش درخشش طبیعی مو مؤثر هستند. این محصولات، با بستن کوتیکول‌ها، درخششی فوری را برای موهای شما به ارمغان می‌آورند.