Skip to content
نیم‌رخ یک خانم خندان موهایش پرپشت، صاف و مشکی است.

نه به شوره سر

رهنمودهایی برای داشتن پوست سری سالم‌تر


 

دیده شدن نقاط سفیدرنگ روی موها و لباس‌های شما در آن قرار ملاقات مهم یا حتی وقتی کت و شلواری شیک پوشیده‌اید تا رئیستان را تحت تأثیر قرار دهید می‌تواند صحنه‌ای خجالت‌آور باشد. و از آن بدتر، نیاز شدید به خاراندن پوست سر در نامناسب‌ترین لحظات است که می‌تواند همه چیز را، حتی برای دختران دارای بیشترین اعتماد به نفس، هم خراب کند. بله، مقصر اصلی شوره سر است. اما آیا علت آن را می‌دانید و آیا می‌دانید چقدر راحت می‌توانید از شر آن خلاص شوید؟ خوب، ما همه چیز را در این باره به شما خواهیم گفت!

 

پوست خشک معمولاً شایع‌ترین علت شوره سر است. این اختلال همراه با عادات غذایی نادرست می‌تواند مشکل را تشدید کند! در اینجا، چند ترفند برای پیشگیری از شوره سر و داشتن سری پر از مو و کاملاً سالم ارائه می‌گردد.

 • 1

  شامپویی ملایم انتخاب کنید

  اکثر شامپوهای ضد‌شوره می‌توانند موهای شما را خشک و محروم از رطوبت طبیعی موها نگه دارند. کلید موفقیت شما برای غلبه بر شوره سر استفاده از شامپویی است که بدون آسیب رساندن به مو، بتواند شوره سر را رفع کند. شاید مجبور باشید چندین محصول را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک به بهترین نحو ممکن متناسب با نوع موهای شما است. از یک شامپوی ملایم، که به موهایتان آسیب نزند، استفاده کنید.

 • 2

  درمان‌های خانگی را امتحان کنید

  استفاده از دلمه پنیر تخمیر شده، روغن زدن منظم به موها، و خوردن مواد غذایی مناسب می‌تواند تا حد زیادی مشکل شوره سر شما را حل کند. مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد قند و مخمر را از رژیم غذایی خود کم کنید و به جای آن مواد پروتئینی، غلات کامل (سبوس‌دار)، بنشن و سایر سبزیجات سرشار از انواع ویتامین B و روی را به رژیم غذایی‌تان اضافه نمایید.

 • 3

  موهای خود را طبیعی نگه دارید

  اگر از مشکل شوره سر رنج می‌برید، از رنگ یا هایلایت کردن موهای خود اجتناب کنید - این گونه کارها موجب تشدید مشکل شما خواهد شد. حتی محصولات حالت‌دهی حرارتی می‌تواند منجر به وارد شدن آسیب‌های بیشتر گردد؛ بنابراین، باید سعی کنید تا حد ممکن از استعمال آنها خودداری نمایید.

با انجام این چند اقدام ساده، باید بتوانید از شر شوره روی پوست سر خود خلاص شوید و هر روز موهایی سالم داشته باشید!

همچنین، جستجو کنید