Skip to content
دو دختر در حال لبخند زدن به یکدیگر، یکی با موهای مجعد و دیگری با موهای صاف

امسال تابستان از گرما در امان بمانید

حرارت را از برنامه مراقبت از مو حذف کنید و تفاوت را در موهایتان ببینید!


 

وقتی هوا رو به گرمی می‌گذارد، وقت آن است که لباس‌ها، آرایش و مدل موی خود را عوض کنید.  و ناگهان، حس موهایی بلند که به گونه‌ها و گردن شما می‌چسبند کم‌کم ناراحت‌کننده می‌شود. خوب، مدل موی خود را به مدل‌های کراپ کوتاه و دم اسبی تغییر دهید! به هر حال، حتی موهایی که دارای این گونه مدل‌ها هستند نیز تا حدی به فرم‌دهی نیاز دارند؛ در غیر این صورت، ممکن است در نهایت ژولیده و نامرتب به نظر برسند. اما منظور ما از فرم‌دهی موها الزاماً استفاده از ابزارهای فرم‌دهی حرارتی نیست.

 

طی فصل گرما، استفاده از ابزارهای فرم‌دهی مو مثل سشوار، فر کننده داغ، و اتوی مو را به حداقل ممکن کاهش دهید! به هر حال، موهای شما وقتی خود به خود با آفتاب سوزان تابستانی دست به گریبان هستند، نیاز به حرارت اضافی ندارند.  در اینجا، سه رهنمود اساسی و مهم در باره فرم‌دهی ارائه شده تا با رعایت آنها بتوانید موهایتان را در فصل تابستان شاداب، چشم‌نواز و باطراوت نگه دارید: 

 • 1

  صاف کردن مو:

  گرچه ممکن است به شدت وسوسه شوید که با استفاده از سشوار یا اتوی مو، موهایتان را صاف کنید و به آن فرمی کاملاً صاف و عالی بدهید، داشتن موهای صاف همیشه در گرو استفاده از این ابزارها نیست. به جای استفاده از این ابزارهای حرارتی، شامپو و حالت‌دهنده Perfect Straight سان‌سیلک را امتحان کنید که به واسطه فناوری پیشرفته و ترکیبات خاص مورد استفاده در تهیه آن، موهای شما را تا مدت‌ها بعد از خشک شدن نیز کاملاً صاف و خوش‌حالت نگه می‌دارد.

 • 2

  فر کردن مو:

  بله، موهای فر شده قطعاً می‌توانند مکمل تیپ زیبای شما با آن پیراهن تابستانی شیک و چشم‌نواز باشد، اما برای فر کردن به فر کننده‌های داغ و امثال آن نیاز ندارید! در عوض، سعی کنید موهای خیستان را با یک موس یا ژل حالت‌دهنده فشرده کنید یا با استفاده از سنجاق سر بالا بگذارید، تا در نهایت فرهایی نرم داشته باشید. در صورت تمایل به داشتن فر عمیق‌تر، می‌توانید از بابلیس یا بیگودی استفاده کنید و در نهایت مقداری اسپری ملایم نگهدارنده حالت مو را استعمال کنید.

 • 3

  شینیون مو:

  این حالت موی چندکاره را می‌توان به چندین شیوه استفاده کرد، همراه با یک مدل دم‌اسبی کوتاه، یا دم‌خرگوشی کوتاه، یا حتی با موهای آویزان. شینیون می‌تواند زیبایی هر دختری با هر تیپی را افزایش دهد، و صرف نظر از نوع مناسبت، همواره گزینه‌ای عالی است. و گرچه می‌توان از سشوار برای دست یافتن به شینیونی عالی استفاده کرد، گزینه‌هایی هم برای شینیون کردن بدون حرارت وجود دارد. می‌توانید قسمت فوقانی موهای خود را بگیرید و آنها را در جهت مخالف شانه کنید. بعد در حالی که با سنجاق سر آن را می‌بندید، یک اسپری ملایم نگهدارنده حالت مو را روی آن استعمال کنید تا در نهایت یک شینیون عالی داشته باشید!

با این راه‌حل‌های جایگزین، می‌توانید با حرارت سشوار/اتوی مو/فر کننده داغ خداحافظی و با مدل مویی زیبا به خورشید سلام کنید!